RYCHLÝ KONTAKT:
tel.:
+420 608 888 028
+420 605 912 979
+420 731 626 939
e-mail:
info@sansimon.cz

Náhradní plnění

Jak může Vaše společnost výrazně ušetřit?

V současné době, v nesnadné ekonomické situaci, stále sílí potřeba snižování nákladů ve všech oblastech. Ať už ve firmách nebo institucích, škrtání se vždy týká nejdříve výdajů, které nejsou bezpodmínečně nutné.

Právě takovým výdajem je zákonem stanovený odvod do státního rozpočtu za nesplnění minimálního počtu zaměstnanců se zdravotním postižením (OZP).  Existuje cesta, jak se této nepříjemné povinnosti zbavit. Nazývá se náhradní plnění.

Co je náhradní plnění a koho se týká?

Každá firma nebo instituce s více než 25 zaměstnanci musí zaměstnat osoby se zdravotním postižením v  podílu 4% k celkovému počtu zaměstnanců.  V opačném případě musí zaplatit za nesplnění povinného podílu nemalou "invalidní daň". Její výše odpovídá 2,5 násobku průměrné mzdy za každého chybějícího postiženého zaměstnance. Pro střední a větší společnosti tak představuje výše povinných odvodů milionové částky.

Jediným řešením úspory těchto finančních prostředků je právě náhradní plnění.

KALKULAČKA NÁHRADNÍHO PLNĚNÍ:Využijte náhradního plnění!

Naše společnost je poskytovatelem náhradního plnění. Splňujeme podmínku nadpolovičního podílu zaměstnanců se zdravotním postižením.

Nezaměstnáváte povinný podíl OZP, ale nechcete platit předepsaný odvod? Nakupte zboží od nás a ve výsledku ušetříte nemalé prostředky a navíc podpoříte práci postižených!

Zajistěte si u nás náhradní plnění co nejdříve, celkový objem finančních prostředků pro náhradní plnění je totiž nově zákonem značně omezen.

Proč čerpat náhradní plnění právě od nás?

Jsme zkušeným a spolehlivým dodavatelem. V režimu náhradního plnění nabízíme širokou škálu produktů a služeb užitečných pro firmy a instituce. Máme velký výběr a atraktivní ceny.

Stačí u nás nakoupit zboží a služby v dostatečné výši a zbavíte se povinnosti platit odvod státu.

Náhradní plnění 2018

Novelou zákona č 435/2004 Sb. o zaměstnanosti s účinností od 1.1.2012 byl stanoven pro všechny poskytovatele tzv. náhradního plnění maximální roční limit celkového obratu. Po jeho překročení již nebudou moci prodat zboží a služby jako náhradní plnění.

Pokud necháte náhradní plnění na poslední chvíli, je možné, že celková kapacita na trhu již bude vyčerpána. Po naplnění limitu již nebudeme moci dalším zákazníkům náhradní plnění poskytnout.

Jak zajistit náhradní plnění?

Abyste se vyhnuli odvodu do státního rozpočtu, doporučujeme Vám se náhradnímu plnění věnovat co nejdříve. Chcete-li v roce 2018 odebrat od naší společnosti zboží či služby coby náhradní plnění, stačí dodržet jednoduchý postup:

Neváhejte s náhradním plněním v roce 2018 a přihlaste se u nás včas!

Chcete další informace nebo něčemu nerozumíte? Kontaktujte nás a my Vám rádi vše vysvětlíme.

Obraťte se na nás na tel. čísle: 608 888 028

Právní předpisy týkající se náhradního plnění:

Zákon č. 435/ 2004 Sb., o zaměstnanosti

Vyhláška č. 518/ 2004 Sb.